Zalety stosowania ziół

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób przekonuje się do ziołolecznictwa. Musimy wiedzieć o wielu ważnych aspektach, które powinny nam być znane gdy chcemy leczyć się ziołami. Na pewno jakość ziół jest bardzo różna zależnie od wielu czynników. Ma na to wpływ między innymi klimat, sezon wegetacyjny, czas zbiorów, warunki glebowe, okres przechowywania czy też warunki przechowywania. Oznacza to nic innego jak to, że działanie ziołowego produktu czasem może nie być tak precyzyjne jak efekty stosowania lekarstw.

Jednocześnie musimy wiedzieć, że zioła wchodzić mogą w różne interakcje z lekami. Na przykład bawiąc się ziołami musimy wiedzieć, że miłorząb czy też czosnek zwiększają przez leki rozrzedzenia krwi. Z kolei lekarski kozłek wzmacnia często działanie innych uspokajających środków.

A jak z siłą działania? Większość ziołowych leków sprzeda się w postaci tabletek czy też kapsułek, które zawierają standaryzowane wyciągi czy też suszone zioła. Rośliny suszone mogą znacznie stracić moc o wiele szybciej oraz może być potrzeba dla sporządzenia jednej dawki skutecznej kilku tabletek. Ekstrakty przygotowywane są poprzez moczenie ziół w alkoholu, aby móc wyodrębnić odpowiednie chemiczne składniki z roślin.

Skąd czerpać wiedzę?

Na pewno zastanawiamy się skąd powinniśmy czerpać wiedzę dotyczącą ziół? Chyba nie ma lepszego źródła wiedzy jak Apteka Pana Boga (https://www.bee.pl/apteka-pana-boga-exlibris-maria-treben_p620.html). Autorką tejże pozycji jest Marta Treben. Jest to zwykła kobieta, która się stała specjalistką od ziołolecznictwa. Książka ma formę poradnika. Zaufało jej naprawdę wielu czytelników.

Apteka Pana Boga to zbiór opisów trzydziestu najpopularniejszych roślin oraz ich działania rewelacyjnego na ludzki organizm. Śmiało można powiedzieć, że jest to kompendium wiedzy o herbatkach ziołowych oraz o naparach. Znajdziemy także sposoby ich przygotowywania. Autorka w książce tej opisuje zioła na podstawie swojego własnego doświadczenia. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy. Czytelnik znajduje tutaj naprawdę ogromną dawkę porad. Chociaż w nim zawarte informacje nie zawsze idą tak naprawdę w parze ze współczesnym stanem naszej wiedzy. Sama autorka z każdym krokiem nam przypomina, że nawołuje i będzie nawoływać do tego, aby każde leczenie ziołami konsultować ze swoim lekarzem. Herbatki ziołowe mogą być świetną alternatywą oraz sposobem na walkę z bólem. Książkę możemy kupić zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak i także w księgarniach internetowych. Porównajmy sobie ceny, aby nie przepłacić.

Ludzie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com