Apteka Pana Boga to poradnik pióra niemieckiej zielarki Marii Treben, która w przystępny sposób dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą na temat stosowania ziół w leczeniu różnorakich chorób i przypadłości, którą nabyła dzięki wieloletniej praktyce. Autorka krok po kroku wprowadza na kartach swej książki w świat ziół: tłumaczy w jaki sposób je zbierać, suszyć i przechowywać, a także jak właściwie przygotować je do użycia. Podaje także dokładne instrukcje prawidłowego korzystania z roślin, które umożliwią wzmocnienie ich właściwości leczniczych lub zapobiegną utracie cennych składników.

Skuteczne kuracje oraz inspirujące historie leczenia

W podręczniku znajdziemy opisy 30 gatunków ziół (m. in. pokrzywy zwyczajnej, tasznika pospolitego, dziurawca zwyczajnego, podbiału pospolitego oraz innych) wraz z ich łacińskimi nazwami i rysunkami, które ułatwią znalezienie i prawidłową klasyfikację roślin. Przy każdym gatunku autorka dokładnie tłumaczy, jakie są właściwości danego zioła, w jakich przypadłościach okaże się ono przydatne i w jaki sposób należy je stosować, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Opisy kuracji zostały również okraszone bogatymi w detale historiami byłych pacjentów Marii Treben, których udało jej się skutecznie wyleczyć. Opowieści te stanowić mogą znakomite źródło motywacji oraz inspiracji dla osób, które tracą już nadzieję na znalezienie skutecznego panaceum na swoją chorobę. W drugiej części książki znajdziemy także listę porad, jak postępować w przypadku konkretnych chorób, takich jak np. zapalenie stawów czy kamienie żółciowe. Aby ułatwić czytelnikom korzystanie z poradnika, na końcu zamieszczony został ułożony alfabetycznie skorowidz, dzięki któremu możliwe jest szybkie odnalezienie danego zioła lub choroby oraz zidentyfikowanie, na których stronach możemy znaleźć informacje na jej temat.

Receptura legendarnych ziół szwedzkich

Apteka Pana Boga została napisana prostym, niefachowym językiem, co sprawia, że nawet osoba nie posiadająca żadnego doświadczenia w zakresie ziołolecznictwa, będzie w stanie zastosować proponowane przez autorkę kuracje. Również lekarze zalecają opisywane przez zielarkę terapie jako uzupełnienie dotychczasowego sposobu leczenia lub rodzaj profilaktyki. Książka cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach i dotychczas została przetłumaczona na 11 języków. W podręczniku znajdziemy również przepis na legendarne zioła szwedzkie, które pozostawić miał po sobie sławny lekarz medycyny dr Samst. Remedium to ma skutecznie leczyć z wielu chorób, zapewniać długowieczność oraz umożliwiać odzyskanie dawno utraconego zdrowia.

Ludzie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com